Prekių katalogas

Kaip išsirinkti kavamalę?

 • Daugelis žmonių dvejoja ką įsigyti, ar kavamalę, ar automatinį kavos aparatą turintį malūnėlį.

  Bet kokiu atveju tiek kavamalė, tiek aparatas atlieką tą pačią funkciją - sumala kavos pupeles. Norėčiau Jums papasakoti būtent apie kavamales, ir kaip jas išsirinkti. 

  Girnos

  Patys pirmieji beduinai kavą smulkindavo didelėje piestoje, mediniu grūstuvu dar tada, kai Europiečiai apie kavą net nieko nebuvo žinoję. Vėliau atsirado girnos, kurios ir dabar yra rankinėse kavamalėse. Esančios girnelės padeda puikiai sumalti kavos pupeles ir esantis jose sraigtas leidžia reguliuoti kavos rupumą. Tai padeda paruošti kokybiškesnę ir tinkamesnę kava. Dauguma žinovų teigia, kad geriausia kava būna paruošta malant rankinėmis kavamalėmis su girnomis.

  Peiliai

  Elektrinės kavamalės su peiliais veikia panašiai kaip mikseris. Pupeles smulkina greitai besisukantys peiliai. Šios turi du skyrius, viename – variklis, kitoje – ertmė, į kurią beriamos kavos pupelės ir kurios apačioje yra peiliai. Kavamalės su peliais neužtikrina tolygaus malimo, dalis kavos perkaista ir praranda kokybę.

  Medžiagos

  Kavamalės būna pagamintos ir iš keramikinių girnų, ir iš nerūdijančio plieno peiliukų. Skirtumo tarp jų didelio nėra, jei tai skirta buitiniam naudojimui, nei vieno, nei kito praktiškai neįmanoma nudilinti. Jei renkatės komerciniam naudojimui, tuomet keramikinė kavamalė būtų ilgaamžiškesnė, o plienines tektų galąsti.

  Talpykla

  Kavamalės būna dviejų tipų – malančios tiesiai į rankenėlę, arba turinčios talpyklas, kurios sandariai laiko katik sumaltos kavos aromatą. Šioje vietoje reikėtų rinktis Jums patogiausią ir labiausiai prieinama kaina.

  Automatinis kavos aparatas ar kavamalė

  Turbūt pagrindinis kriterijus renkantis tarp šių dviejų įrenginių yra skiriamos lėšos. Jei nusprendėte rinktis automatinį kavos aparatą, svarbu atkreipti dėmesį, kad integruotas malūnėlis būtų tikrai kokybiškas, galima būtų reguliuoti kavos rupumą, ir sumalamas kiekis būtų tik Jūsų pasirinktam kavos puodeliui, taip gausite kokybišką kavą. Kavamalė yra neatsiejamas įrenginys nuo pusiau automatinio kavos aparato. Be tinkamai sumaltos, šviežios pupelės aromato nepasigaminsite tikrai kokybiškos ir kvapnios kavos. Tai turėtų būti privalomas pirkinys prie pusiau automatinio aparato, kad galėtumėte mėgautis tikrai gardžiu kavos puodeliu.  

 • NAUJIENLAIŠKIS

  MŪSŲ PARDUOTUVĖS

  VILNIUJE
  V. Pociūno g. 8, Vilnius, (PC Vilnius Outlet) priešais RIMI kasas

   

  KLAIPĖDOJE
  H.Manto 90-1, Klaipėda, (PC STUDLENDAS) priešais IKI kasas